Nejčastější otázky

14.03.2018

Předem celého článku bych vám chtěla moc poděkovat za všechny zprávy, ať už přišly na facebook, instagram či do mailu. Ani chviličku jsem nepomyslela na to, že by jich mohlo být tolik, a proto mi takovou dobu trvalo, než jsem všechny pročetla. Na ty nejčastější odpovím v článku a na ty méně časté už jsem se v průběhu snažila odepsat jednotlivě. Tak pojďme na to..... 

Osobní otázky 

Co mě nejvíce těší na mé práci a co je pro mě odměnou? 

Nedá se to napsat jen jedním slovem, ale kdybych měla, tak by to byla spokojenost a úsměv klienta. Vždy mě nejvíce potěší, když se klienti po celý svůj den usmívají a jsou jak se říká v pohodě, tehdy vím, že moje práce má opravdu smysl a že je vše jak má být. 


Co je nejnáročnější?

Uhlídat vše a hlavně všechny, aby byli tam kde mají být v daný moment a to i když se nevěsta a ženich sjíždí na obřad z různých míst nebo aby nepropásli první tanec atd.

 Stalo se mi někdy, že nevěsta nebo ženich řekli ,,ne"? 

Bohudík zatím ještě ne. Jsem za to strašně moc ráda. Několikrát jsem si tuto situaci přehrávala v hlavě, co by kdyby, ale nikdy jsem nedošla k nějakému závěru co bych dělala. To by asi zaleželo na situaci. Ale už se mi stalo, že ženich se den před svatbou přiznal nevěstě k nevěře a celá svatba se rušila. Tím vás ale mé milé nevěsty nechci vůbec strašit.... Tak prosím klid:)

Jak dlouho pracuji na jedné svatbě?

Na tuto otázku bohužel neexistuje jednotná odpověď. Každá svatba je jinak náročná, s jiným počtem lidí a hlavně snoubenci nemají stejné požadavky. Ale řádově je to 20-50 hodin. Do kterých započítávám i čas přímo ve svatební den.

Co pro mě je/byla největší výzva? 

Tak tady vím odpověď naopak úplně přesně. A to svatba Stevena a Anny. Na svatbě bylo před 170 hostů. Celá svatba se naštěstí odehrávala v jednom areálu, ale za to byla česko-anglická. Musela jsem si hodně pamatovat obličeje všech svatebčanů, abych na ně nepromluvila druhým jazykem a aby mi rozuměli. 

Otázky na mou práci

Proč si vzít právě mě/nás? 

Jak už jsem psala v úvodu mé stránky a osobním článku. Jdu/jdeme trochu jinou cestou než většina naší konkurence. A to tou, že nejsme placeni z provizí, ale přímo od klienta, kterému se snažíme ostatní peníze ušetřit tak, aby si naši práci mohl dovolit a hlavně hledáme dodavatele dle jeho požadavků. 

Cena mých/našich služeb? 

To je taky pokaždé jiné, ale cena se odráží od počtu hostů, počtu přejezdů a náročnosti celé svatby a příprav. Ale především se snažím ušetřit klientům peníze za různé ,,blbůstky", sehnat jim je levněji a nebo posoudit zda je cena přiměřená a vyplatí se si připlatit. 

Další otázka byla, zda zvládáme i více jazyčné svatby? 

Ano, zvládáme, pokud je hlavním jazykem angličtina. Já mám vystudované česko-anglické gymnázium a má asistentka jazykovou školu. Takže v tomto nevidíme žádný problém, jak jsem zmiňovala výše. 

Dále se nejvíce objevovaly dvě ne otázky, ale spíše prosby o radu. A to... 

Jak je to v ČR s příjmením ? Před několika málo lety s tím byl trochu problém, ale nyní už to na matrikách berou jako běžnou věc. Nejjednodušší je, když jméno partnera končí na a,e,i,o nebo u. Tam se nic vysvětlovat nemusí. Další možnost je, zaškrtnout kolonku plánujeme se odstěhovat do ciziny, nikdo nebude kontrolovat, zda jste se opravdu odstěhovali nebo ne.

 Poslední z nejčastějších otázek byla na skladbu jídla v určitých obdobích a co bych doporučila. 

Tomuto tématu už jsem se věnovala v článku ZAŘIROVÁNÍ I. tak prosím nakoukněte tam.


Foto pro tento článek: Jolana Haismanová


Už pro Vás chystám další článek a to o tom co mě dále hrozně baví a jak dopadla naše soutěž s fotografkou Martinou Pokornou:) Tak se brzy těšte....


Vaše Simona 

© 2017 Blog Vám napsala Simona Fau. .
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky